DOI: https://doi.org/10.26642/pbo-2015-3(33)-133-138

ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Марія Вікторівна Левіна

Анотація


Визначено фактори підвищення ефективності здійснення внутрішнього контролю трансакційних витрат з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. У результаті дослідження встановлено, що важливою умовою здійснення внутрішнього контролю трансакційних витрат на підприємствах готельного господарства в умовах автоматизованих систем управління є налагодження взаємозв’язку внутрішнього контролю з іншими функціями керівництва, який виражається в організації планової, облікової, аналітичної та контрольної роботи на спільній інформаційній основі для різноманітних функціональних автоматизованих підсистем. Проаналізовано функціональні можливості комплексної системи автоматизації господарської діяльності підприємства готельного господарства «jПарус – Готель» та розроблено механізм передачі інформації про трансакційні витрати в відділ внутрішнього контролю, що дозволяє скоординувати інформаційні потоки усіх ланок управління.

Ключові слова


трансакційні витрати; внутрішній контроль; інформаційно-комунікаційні технології; підприємства готельного господарства

Повний текст:

PDF

Посилання


Заміховська О.Л. Автоматизовані інформаційні системи в індустрії готельного бізнесу та туризму на Україні / О.Л. Заміховська // Прикарпатський вісник. – 2012. – № 1. – С. 309–320.

Кононенко Т.П. Інформаційні технології в готельних підприємствах / Т.П. Кононенко, О.М. Тімофєєва, А.І. Усіна //Прогресивна техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі. – Х. : ХДУХТ, 2012. –Вип. 1. – С. 563–569.

Миронов Ю.Б. Інформаційні технології в діяльності санаторно-готельних підприємств / Ю.Б. Миронов // Вісник Львівської комерційної академії / Серія : Економіка. – 2007. – Вип. 26. – С. 193–200.

Яровенко Г.М. Перспективи автоматизації внутрішнього контролю на підприємствах : монографія / Г.М. Яровенко // Сучасні та перспективні методи і моделі управління в економіці ; ред. А.О. Єпіфанов. – Суми, 2008. – Ч. 2. – С. 166–175.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.