DOI: https://doi.org/10.26642/pbo-2010-3(18)-153-160

Оптимізація процесів в університеті

Dorota Kuchta

Анотація


У статті представлено результати аналізу процесів в університеті в контексті процесного управління. Зроблено спробу визначити і описати процеси, які відбуваються в технологічному університеті, а також показати недоліки, джерела неефективності, моменти, де вони могли б бути оптимізовані або повністю модифіковані. Стаття заснована на прикладі польського університету, який діє багато років в абсолютно іншій системі і зараз зіткнувся з неминучими змінами. Метою аналізу є показати шляхи оптимізації процесів в університеті, які забезпечать не лише їх ефективність, але і спростять оцінку – на прикладі ABM в польських університетах. Розглянуто процеси викладання, дослідження і управління університетом, управління ресурсами інтернет – технологій, управління активами, управління закупівлями і перевезеннями, управління людськими ресурсами і фінансовий менеджмент.

Ключові слова


Польща; технологічний університет; оптимізація процесів в університеті; шляхи оптимізації; процесне управління; процеси викладання; процеси дослідження та управління університетом; процес управління ресурсами інтернет-технологій

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Greber T., Kubiński P. (2010), Process approach in university management (in Polish, to be published), Proceedings of a conference “Process management”, Politechnika Wrocławska 2010.

Josek W. (2008), Balanced Scorecard in university management (in Polish), PhD thesis, Politechnika Wrocławska 2008.

Klaus-Rosińska A. (2009), A method of Activity Based Costing in the university (in Polish), PhD thesis, Politechnika Wrocławska 2009.

Kowalski M. (2007), Managing the cost information on the cost object level in the Activity Based Costing, (in Polish), PhD thesis, Politechnika Wrocławska 2007.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.