ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ (КОНТРОЛЮ) В МУЗЕЙНИХ УСТАНОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.26642/pbo-2015-1(31)-484-497Ключові слова:
внутрішній аудит (контроль), державний фінансовий контроль, організаційна структура, музейна установа, аудиторська діяльність, служба внутрішнього аудитуАнотація
Наведений порядок організації системи внутрішнього аудиту (контролю), що створена в музейній установі, у процесі аудиту фінансово-господарської діяльності. Розглянуто особливості створення служби внутрішнього аудиту. Також у статті представлена міжнародна практика організації внутрішнього аудиту (контролю) в музейних установах.
На сучасному етапі виникає досить значна кількість проблем у зв’язку з недостатньою кваліфікацією, рівнем освіти та досвіду керівників і працівників контрольно-ревізійних підрозділів музейних установ. Тому в статті наводиться перелік якостей та навичок, необхідних для внутрішнього аудитора, а також ряд умов, необхідних для підготовки кадрів та підвищення престижу музейної професії.
Розглянуто питання сертифікації, що є досить важливим у формуванні кадрового потенціалу державних аудиторів. Світовий досвід засвідчив необхідність прийняття на державному рівні стратегії навчання і сертифікації внутрішніх аудиторів, у якій мають бути вирішені ключові питання. Представлено один із основних організаційних документів, яким має керуватися у своїй діяльності підрозділ внутрішнього аудиту, а саме – Положення про проведення внутрішнього аудиту (контролю) в музейних установах.
Посилання
Про схвалення Концепції розвитку державного внутрішнього фінансового контролю : Розпорядження КМУ від 24.05.2005 № 158-р / Кабінет міністрів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua.
Про затвердження Методики проведення органами державної контрольно-ревізійної служби державного фінансового аудиту діяльності суб’єктів господарювання : Наказ Голов КРУ від 04.08.2008 № 300 [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://zakon.nau.ua/doc/?code=z1037-08.
Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ : Наказ Голов КРУ від 19.12.2005 № 451 [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0451501-05.
Дорош Н.І. Сучасні аспекти становлення державного аудиту в Україні / Н.І. Дорош // Матеріали науково-практичної конференції «Аудит фінансової та господарської діяльності бюджетних установ: проблеми та шляхи запровадження». – К. :Піраміда, 2005. – 144 с.
Рубан Н.І. Концептуальні питання проведення фінансового аудиту використання бюджетних коштів / Н.І. Рубан // Матеріали науково-практичної конференції «Аудит фінансової та господарської діяльності бюджетних установ: проблеми та шляхи запровадження». – К. :Піраміда, 2014. – 144 с.
Четвертий семінар Міжнародного співтовариства практикуючих внутрішніх аудиторів [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/publish/article/53748.
Офіційний сайт Російського інституту внутрішніх аудиторів [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.iia-ru.ru/.
Чумаченко М.Г. Пошуки нових орієнтирів української економічної освіти у підготовці фахівців за обліковими спеціальностями: реалії вітчизняних потреб та досвід розвинутих країн Заходу / М.Г. Чумаченко, С.В. Свірко // Фінанси, облік і аудит : зб. наук. праць / М-во освіти і науки України, ДВНЗ «Київський нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана» ; відп. ред. А.М. Мороз. – 2010. – Вип. 15. – 374 с.
Даценко А.В. Проблемні аспекти державного фінансового контролю бюджетних установ та перспективи їх подолання / А.В. Даценко, І.О. Ковальчук [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.rusnauka.com/11_EISN_2010/Economics/64014.doc.htm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Олеся Володимирівна Коваленко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.