DOI: https://doi.org/10.26642/pbo-2015-1(31)-424-441

ОБЛІК ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСІЙНИХ ФУТБОЛЬНИХ КЛУБІВ

Надія Миколаївна Батіщева, Григорій Павлович Лукашук

Анотація


Визначено структуру доходів українських професійних футбольних клубів, сучасний стан футбольного бізнесу в цілому та його окремих елементів, а також особливості господарської діяльності професійних футбольних клубів, виявлено напрямки обліково-інформаційного забезпечення діяльності професійних футбольних клубів як гарантії прийняття ефективних управлінських рішень та основні об’єкти управління й системи бухгалтерського обліку, якими є: по-перше, права на футболістів, вартість придбання яких визначається залежно від трансферту та відображається в складі нематеріальних активів суб’єкта господарювання; по-друге, розрахунки за трансферами, які обумовлені придбанням права на гравця-футболіста під час трансферних вікон. Наведені специфічні об’єкти облікового відображення діяльності професійного футбольного клубу вказують на взаємозв’язок функціонування підприємства на всіх ринках, а також на напрями фінансування його діяльності як повноцінного суб’єкта господарювання.

Ключові слова


професійні футбольні клуби; стадіон; УЄФА; ФІФА; атрибутика; фінансовий гонорар

Повний текст:

PDF

Посилання


Depaul International: Команда України потрапить на Чемпіонат світу з футболу [Електронний ресурс]. Режим доступу:http://www.deloitte.com/view/az_AZ/az/fikirvideyala/Etrafli-axtaris/61287249a8247210VgnVCM100000ba42f00aRCRD.htm.

Алтухов С.В. Государственное управление и рыночное саморегулирование экономики профессионального спорта в Российской Федерации :автореф. дис. … канд. экон. наук : спец. 08.00.05 «Экономика и управление народным хозяйством (макроэкономика)» / С.В. Алтухов. – М.:ГУ ИМЭИ, 2007. – 28 с.

Начало сентября для «Гамбурга»: дела «национальные» с оглядкой на клуб [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://hamburgsv.net/sport/nachalo_sentjabrja_dlja_gamburga.html.

Шубарин И.В. Особенности рынка физкультурно-спортивных услуг г. Челябинска / И.В Шубарин. // Вестник Института экономики Уральской государственной академии физической культуры (Челябинск). – 2001. – № 4.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.