DOI: https://doi.org/10.26642/pbo-2014-3(30)-213-223

ПРОБЛЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИТРАТ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГІРНИЧОЗБАГАЧУВАЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Олена Адамівна Лаговська, Валентина Федорівна Максімова

Анотація


Взаємодія підприємства з природним, соціальним і економічним середовищами є основою формування інституційного інтересу учасників економічних відносин та їх інституційного запиту, що відповідно впливає на функціонування підприємства, результати його діяльності. Це зумовлює необхідність адаптування системи бухгалтерського обліку, що створює інформаційний простір управління екологічним напрямом діяльності підприємства. У зв’язку з цим визначено напрями трансформації бухгалтерського обліку екологічних витрат на підприємствах гірничозбагачувальної галузі відповідно до інституційних запитів та усунення обмеженості облікової інформації щодо опису реальних і потенційних можливостей та загроз підприємства екологічного характеру. Виділено групи екологічних витрат на підприємствах гірничозбагачувальної галузі за напрямами здійснення впливу на атмосферне повітря, земельні та водні ресурси. Визначено, що діяльність підприємств даної галузі характеризується підвищеним ступенем екологічного ризику. У зв’язку з цим виділено типи умовних екологічних фактів господарського життя, наслідками яких можуть бути або реальні зобов’язання, або реальні активи підприємства та відповідно витрати та доходи.


Ключові слова


бухгалтерський облік; екологічні витрати; гірничозбагачувальні підприємства

Повний текст:

PDF

Посилання


Гусев А.А. Экономико-правовые аспекты экологически устойчивого развития / А.А. Гусев, Е.Н. Бизяркина, И.Г. Гусева // Экономика природопользования. – 2007. – № 5. – С. 3–17.

Довкілля України – 2009 // Статистичний збірник України, 2009 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.il-ireland.com/il/qofl2008/.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.