ПРОБЛЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИТРАТ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГІРНИЧОЗБАГАЧУВАЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
DOI:
https://doi.org/10.26642/pbo-2014-3(30)-213-223Ключові слова:
бухгалтерський облік, екологічні витрати, гірничозбагачувальні підприємстваАнотація
Взаємодія підприємства з природним, соціальним і економічним середовищами є основою формування інституційного інтересу учасників економічних відносин та їх інституційного запиту, що відповідно впливає на функціонування підприємства, результати його діяльності. Це зумовлює необхідність адаптування системи бухгалтерського обліку, що створює інформаційний простір управління екологічним напрямом діяльності підприємства. У зв’язку з цим визначено напрями трансформації бухгалтерського обліку екологічних витрат на підприємствах гірничозбагачувальної галузі відповідно до інституційних запитів та усунення обмеженості облікової інформації щодо опису реальних і потенційних можливостей та загроз підприємства екологічного характеру. Виділено групи екологічних витрат на підприємствах гірничозбагачувальної галузі за напрямами здійснення впливу на атмосферне повітря, земельні та водні ресурси. Визначено, що діяльність підприємств даної галузі характеризується підвищеним ступенем екологічного ризику. У зв’язку з цим виділено типи умовних екологічних фактів господарського життя, наслідками яких можуть бути або реальні зобов’язання, або реальні активи підприємства та відповідно витрати та доходи.
Посилання
Гусев А.А. Экономико-правовые аспекты экологически устойчивого развития / А.А. Гусев, Е.Н. Бизяркина, И.Г. Гусева // Экономика природопользования. – 2007. – № 5. – С. 3–17.
Довкілля України – 2009 // Статистичний збірник України, 2009 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.il-ireland.com/il/qofl2008/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Олена Адамівна Лаговська, Валентина Федорівна Максімова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.