Історичні аспекти створення першого вищого навчального закладу індустріальної освіти Волинської губернії
DOI:
https://doi.org/10.26642/pbo-2020-3(47)-3-8Ключові слова:
вищий заклад, індустріальна освіта, Волинська губернія, випускникиАнотація
Революція 1917 року та громадянська війна, що розпочалася після неї, фактично зруйнували соціально-економічні зв’язки та призвели до масової зупинки виробництв, відновлення яких було вкрай необхідне новій владі. Однією із найбільших проблем індустріально-технічної галузі стала відсутність достатньої кількості фахівців, адже значна кількість представників української інтелігенції залишила країну і не мала намірів повертатися з-за кордону. Підприємства потребували не лише інженерів, для підготовки яких не вистачало наукових та педагогічних кадрів, а й фахівців середньотехнічного рівня освіти. Для цього на виробництвах створювали освітні заклади, які не могли дати своїм слухачам достатнього рівня знань і лише готували фактично висококваліфікованих та ідеологічно мотивованих робітників. Випускники таких заводських технічних закладів мали вузьку спеціалізацію без фундаментального загальнотехнічного та освітнього рівня, але хотіли загального визнання своїх дипломів Народним комісаріатом освіти УСРР, що призвело до ретельної перевірки технікумів та закриття більшості із них у першій половині 20-х років ХХ століття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Віктор Валерійович Євдокимов, Оксана Вікторівна Олійник, Андрій Васильович Морозов, Андрій Олегович Чагайда
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.